turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


CAMBAZA BAK CAMBAZA!

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

06 OCAK 2020

Sahi durup dururken türban tartışması nereden çıktı?

Bu tartışma geçmişte de bütün şiddetiyle yapılır, dinci çevreler adeta kendilerini paralarlardı. Türbanı takacak olan kadınlar olduğu halde erkeklere her ne oluyorsa ortalığı velveleye verir türban onların elinde adeta bayraklaşırdı. Sonuçta bu konu halledildi.

Ama yok, görüldüğü gibi halledilmemiş. AKP ve saray iktidarı hala türban konusunu çıkarıma nasıl kullanırımın hesabı içinde. Bu nedenle de Fikri Sağlar’ın bir televizyon tartışma programında söyledikleri üzerinden yürüdü ve bizzat AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ayrıştırıcı bir dil kullanarak başka partilerde bulunan türbanlı kadınlar için “konu mankeni” deyip çıkıverdi işin içinden. Bu konuda da CHP’yi hedef tahtasına koydu. CHP’den hak ettiği yanıtlar gelmedi değil, geldi de o türban konusunu alet edip kadınlar sanki AKP’nin ayrılmaz tutsaklarıymış gibi bir hava içinde oluş hali bir kez daha herkesin canını sıktı. Oysa türbanlı kadınlar içinde bugün salt CHP’de değil, bizim gibi komünist partilere bile hatırı sayılır bir sayıda üyelik için başvurular var. Yani AKP gerçek o ki bu konuda da tabanının kaydığını gördüğü için topa girip havayı sertleştirerek yanında tuttukları bayanları kemik yandaş olarak partilerinde tutmak istiyor.

Fikri Sağlar düşüncelerini açıklamış sonuçta. Bu kadar AKP’den tepki görüyorsa AKP’nin gocunan yanını bir düşünün isterseniz. Dahası Fikri Sağlar’ın düşüncesidir şudur budur bunu geçiyorum fakat yargı karşısına çıkıldığında türbanlı bir yargıcın olmasından çok bugün erkek yargıçların nasıl bir düşünce içinde oldukları ve de hukukun içine düşürüldüğü dönem çok daha önemli sayılmalı bizce. Bu yüzden de Fikri Sağlar’ın düşüncesi bu konuda açıklık getirse de görüşlerine büyük resmi görememek olarak çıkıyor karşımıza.

Gelelim şu darbe çığırtkanlığına:

Bu konuda da iktidar ve çevresi tam anlamıyla anlama özürlü olarak sahneye çıkıyor ve troller aracılığı ile de Can Ataklı’ya linç kampanyası başlatılıyor. Cahil cesareti ve cahillik elbette parayla değil. Bu yüzden de AKP çevresi bu gibi insanlarla dolu. Adam Ataklı’nın konuşmasını dinlemiş ama anlamamış, yeminle söylüyorum bir, iki, üç değil bin kez de dinlese anlayacak gibi de değil. Bu yüzden de Ataklı’nın sözleri artık darbe koşullarının olmadığı yönünde ama onlar yine de birilerine darbe davetiyesi çıkarılıyor diye anlıyor konuşmayı ve Ataklı’yı bir de yüksek feraset duygularıyla böyle böyle demek istemiş diyerek aklınca yerden yere vurmaya kalkışıyor.

Dün akşam CNN’nin programında Melik Yiğitel’de bunlardan biri. Anladım ki Melik Yiğitel içinde kasıtlılık olsa bile asıl konuyu anlayamıyor daha çok.

Bize göre hem bunları anlayamayan cahil cühela çok hem de anladığı halde algı yaratmak için çaba içinde olan AKP’lilerin de sayısına bereket çok olduğunu unutmamak gerekir. Biz böylelerine trol diyoruz ki iddialara bakılırsa Cumhurbaşkanı İletişim Başkanlığı’nda salt bu gibi işlerle görevli kimseler var.

Bir de darbe ile ilgili olarak Milli Savunma Bakanı da tartışmaların içine cumbur lop dalmaz mı? Neymiş efendim kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri vatanseverlikleri nedeniyle darbe yapmazlarmış da bu tartışmayı çıkaranlar maksatlılarmış da falan filan. İyi de kardeşim darbe kötüyse ki sosyalistler için sonuçları hep öyle olmuştur.

Bugüne kadar TSK’nın yaptığı darbeler neyin nesiymiş acaba? Son olarak da 15 Temmuz 2016 tarihinde aleni yapılan Fetöcü darbe neyin nesiymiş ve Hulusi Akar o zaman hangi koltukta oturuyormuş? Bugün geldiği nokta neresiymiş, bu darbeyi kendileri için Allah’ın lütfu sayanlar acaba ne biçim bir sivil darbe gerçekleştirmişler ki bugün ülkemizde demokrasinin kırıntısı bile kalmamış?

Bütün faşizan, dinci görüş taşıyan sağcılara sesleniyorum.

Darbe çığırtkanlığı yaparak nasıl mağduriyet yaratırım hesabı içine girmeyin, girmeyin çünkü sizler zaten darbelerin ürünüsünüz.

Darbeden çekenlere gelince onlar da daha çok bu ülkenin namuslu solcuları ve sosyalistleri olmuştur anladınız mı?

Anlamadıysanız eğer çevirin yüzünüzü poyraza kış kıyamet gününde ayazlayın gitsin daha iyi…


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA