turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


CAHİL CÜHELA TAKIMI

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

20 MAYIS 2020

Bir zamanlar TÜBİTAK’a kimler atandı, kimler görevlerinden alındı unutmuş değiliz. Peki, atandı da ne oldu? AKP ve saray iktidarının başı göğe mi erdi? Hayvanat Bahçesi Müdürü AKP ve saraya tam puan mı çekti? Ortada bilimsel araştırma diye bir şey bırakılmaması bir yana Kur’an okunması için yapılan rahleye bile buluş diye ödül verme komikliğine düşülmedi mi?

Şimdi gelelim dev kuruluş TRT’ye. Bizim ülkemizde TRT bugünkü görünüşünün aksine geçmişte sayısız iyi şeylere imza atmış bir kurumdur. O TRT ki ‘Mikrofonda Tiyatro’ programından, haberlere, Edebiyat programlarından tarım programlarına, eğitici pek çok programdan eğlence programlarına kadar pek çok konuyu özenle hazırlamış ve bizler için gerçekten de ufuk olmayı başarmış kurum niteliğindeydi. Bu kurumun geçmişte de başı pek rahat değildi yine iktidarlar yayın akışına müdahale eder, TRT yayınlarının siyasi iktidarın istediği şekilde yapılması için yasa üstüne yasa çıkarılırdı ancak yıkım 12 Eylül faşistlerinin döneminde bile AKP ve saray iktidarında yaşandığı kadar olmamıştır, yaşanmamıştır.

Yapılan yayınlar bilgi yoksunlarının elinde bırakalım ufak tefek gafları kolay kolay üstü kapatılacak şeyler değildir ama yine de bu kurumun sorumluları konuyu bir kızarıp iki bozarıp kolayca geçiştirebilmektedirler. Zaten işbaşında bulunan iktidarın halkı doğru bilgilendirilmesi, nitelikli programlar izlemesi vs. konularıyla ilgili hiçbir şey derdi bile olmadığından siyasi irade sadece kendisi ne kadar övülmekte, yığınların kendi çıkarına kandırılmasında bu kurum ne kadar rol onmamakta sadece ve sadece ona bakılmakta olduğu için dünya yıkılsa kimsenin derdi bile değildir.

Ha evet, bir de kayrılması gerekenlerin TRT, kayrıldığı ve makam sahibi yapıldığı yerdir ki maşallahı var TRT bu konuda şimdiye kadar hiçbir kuruma birinciliği kaptırmış değildir.

Şimdi dün TRT’nin 19 Mayıs’la ilgili programının arka tarafındaki görüntüye gelebiliriz. Bu görüntüde ne var? ’19 MAYIS Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun’ Siz buna özensizlik diyorsanız kötü, bilgisizlik diyorsanız daha kötü ama kasıt diyorsanız eğer bu öyle üstü örtülüp efendim program sorumluları ile ilgili gerekli soruşturmayı başlattık gibisinden bir hafiflikle geçilemez. Bir kurum bu kadar bilgisiz, serdengeçti serseri takımı ile yürütülemez. Yürütülürse de buna neden olanlar çıkıp bu halka yapıp ettiklerinin hesabını verirler.

Bizlerin vergi ve ek vergileriyle ayakta duran ve cahil cühela takımının arpalığı haline gelmiş olan bu kurum ya diğer havuz medyası gibi AKP ve sarayın malı mülkü haline getirilir ve bu kurumun yükü halkın sırtından kalkar ya da bu kurum adam gibi bir program, bilgi ve özenle halkın karşısına çıkmayı bir görev sayar. Aksi takdirde bu kurumun kapısı hemen çekilip kapatılmalı daha fazla sinirlerimizi zıplatan bir kurum olarak varlığı devam ettirilmemelidir. Yandaşlara ihale bu kurumun işi, beş para etmez film çekimlerine ve yabancı film alımlarına milyonlarca para harcamak da bunların gözlerini kırpmadan yerine getirdikleri şey, yaptığı tek iyi bir örnekleri de bulunmadığına göre ne diye başımızı şişirip durmaktadırlar bilinmeli değil mi?

Bunların hepsinden de öte halkın içerisi cahil cühela takımının doldurulduğu bir kurumdan alacağı bir şeyin olmamasıdır ki bizce asıl üstünde durulması gereken şey de burasıdır.

Bütün bunlar olurken bir de 19 Mayıs’a AKP’nin gözdesi Arda Turan dahil olmaz mı? Mert Koleji miymiş neymiş adam onlar için bir reklam sözü söyleyecek aynen video şöyle; "Herkese merhabalar. Mert Koleji'nin 19 Mayıs Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum. Dünyanın yaşadığı bu pandemi sürecinde evinizde kalarak en güzel şekilde eğitiminize devam etmenizi diliyorum. Size sağlık, mutluluk ve başarı diliyorum çocuklar, kendinize çok iyi bakın".

Arda Turan’da karıştırmış mı, özensizliğinden ya da bilgisizliğinden mi ya da ne bileyim kasıtlı mı yapmıştır bilemem ama bence bu video eksik bir kadro ile çekilmiş. Hani seçimlerde AKP’ye oy verilmesini istedikleri bir grupları vardı ya onların hepsi ile birlikte çekilmiş olsaydı bu mesaj belki o zaman 19 Mayıs’la 23 Nisan tarihlerini değiştirsek mi diye bazı insanlarda akıl çelinmesi olurdu ama şimdi tek başına çok yetersiz kalmışsın be oğlum çok yetersiz.


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA