turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


SURİYE’DEN SONRA LİBYA BATAĞI

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

26 ARALIK 2019

Konusunda uzmanlar bir hesap kitap çıkarsalar göreceklerdir ki Türkiye’yi emperyalistler istedi diye bataklığa süren AKP ve saray iktidarının ülkemize verdiği zararlar şu diyebilmek için rakamlar yetmeyecek. En önemlisi de bu ülkenin çocuklarının boşu boşuna canlarından olmasıdır ki bu iktidar için kimsenin canının delikli para kadar önemi yok.

Politik ve askeri açıdan çaplı bir belge hazırlansa yitirdiğimiz canlardan tutun da harcanan paralara ve bilmem neyin halifesi olmak düşlerine kadar hepsi ortaya dökülecektir kesin de bir türlü gerçekler dile getirilmiyor çalıların çevresi dolanılıp duruyor.

Neymiş efendim, İhvancılarmış, şuymuş, buymuş Recep Tayyip Erdoğan da bunların halifesi olacakmış. Gerçi Emine Hanım’a göre çoktan olmuş, onlar da dünyada halifelik görevlerini yerine getiriyorlarmış ya hayal işte ne yaparsınız? Ama hayal ışığı sönmüş değil. Bir zamanlar ne kadar güzeldi. Sudan’da El Beşir, Mısır’da Mursi vardı. Suriye’nin işi de şu İslami terör örgütlerince bitirildi mi sıra nasıl olsa diğer ülkelere gelecek, Recep Tayyip Erdoğan’ın da Müslümanların başı olma hayali böylece gerçekleşmiş olacaktı ama olmadı işte. İşler birden tersine dönüverdi. Beşir gitti, Mursi gitti. Onlar giderken az dövünülmedi ama hiçbir şey fayda etmedi. Rabia işaretleriyle verilen iletilerse hiç mi hiçbir işe yaramadı ve Mursi’nin öyküsü olabildiğince hazin bitiverdi.

Şimdi ise AKP ve saray iktidarının da suç ortaklığını yaptığı Libya gerçeği ile karşı karşıyayız. Emperyalistlerle bir olunup Libya’da iç savaş başlatıldı. Müdahale sonrası Libya birkaç parçaya bölündü. Teslim olmayan Libya Lideri Kaddafi ise emperyalizmin uşaklarınca linç edilerek katledildi. Şimdi Libya’nın Trablus’a sıkışmış Müslüman Kardeşler veya İhvancılar denilen bir Serrac iktidarı var. AKP saray iktidarı onu destekliyor. Hafter güçleri ise önemli bir güce sahip ve şu an Trablus’u kuşatmış durumdalar. Destekçileri ise Mısır başta birçok Arap ülkesi ve Rusya’da var işin içinde.

Libya ile sözüm ona bir anlaşma yapmışız da Libya yönetimi isterseymiş oraya asker gönderebilecekmişiz. Ama nereye ve nasıl göndereceğimiz ise belirsiz. Çünkü gönderilecek Türk askerinin ayak basacağı toprak bulunmuyor. Bu yüzden de bir üssümüz olmalı ki oradan müdahale edilebilsin. Hem Libya üstelik sınır komşumuz Suriye gibi de değil ki, şurdan girilince şöyle olur denilebilse. İşte o zaman bayram değil, seyran değil eniştem beni niye öptü bağlamında işler oluyor. Recep Tayyip Erdoğan biniyor en şaşalı uçağına ver elini bana Tunus.

Tunus’ta ne görüşüldü, hangi istekler iletildi bilemiyoruz ancak Tunus Cumhurbaşkanı Said’in yüzüne baktığınız zaman diplomatik bir nezaket gösterilmiş bile olsa anlatılmak istenen şey açıkça anlaşılıyor. Yani diyor ki Said; Şimdi bunlarda nereden çıktı?

Bu ani gidişin nedenini açıkça bilmesek de aklımıza gelen şey Libya’da kendileri gibi Müslüman olduğunu düşündükleri Serrac iktidarına askeri destek verecekler ya, asker gönderilse gidip konuşlanacağı bir yer yok. Bu yüzden de büyük bir olasılıkla Tunus’tan üs istenmiştir. Tunus’un bu işe olur vermeyeceğini anlamak için falcı olmaya gerek yok. Ancak Recep Tayyip Erdoğan ve yanında ne kadar kimi götürdüyse artık göz boyayıcı ödünler teklif edildiğini de düşünmeden yapamıyoruz.
Bakalım neler olacak kısa sürede öğreniriz nasıl olsa.

Yalnız bir şey daha var. Biliyorsunuz İdlib’de Türkiye güvenlik noktaları kurmuş, İslami terör örgütlerini silahsızlandırmakla yükümlüydü. Bunların hiçbirini yerine getirmediği gibi bize göre aksine davranarak onları koruma altında tuttu. Sonra görüldü ki Türkiye Astana sürecinde verdiği sözleri yerine getirmiyor, Suriye ve Rusya silahlı güçleri de İdlib’den bu terör gruplarını temizlemeye başladı. Başlar başlamaz da sivili, teröristi Türkiye sınırına doğru bir kaçış başlattılar ki gelip birçoğu Türkiye sınırına dayandı. Peki, şimdi gerek siviller gerekse terör grupları ne olacak?

Zaten Türkiye’ye gelmiş olan Suriyeli sayısı yetirince sorun yaratıyor bunları ne yapacağız?

Haydi, sivillere öyle dendi böyle dendi bir yol bulundu peki, IŞİD, El Kaide, Ahrarı Şam, El Nusra terör artıkları ne olacak?

Sanırız AKP ve sarayın kafasında geçen dalga dubarada onların Libya’ya savaştırılmak üzere gönderilmesi söz konusu.

Ama nasıl?

İşte burası belirsiz.

Bu yüzden de al sana Tunus ziyareti. Nasıl olsa Türkiye’nin parası bol, yok akıl kuru sevda gez babam gez…

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA