turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


ÜST LİG

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

26 MAYIS 2018

Recep Tayyip Erdoğan çaptan düştükçe, dili dışarda 90 dakikayı zor bitiren gece yaşamı süper bir futbolcu gibi üst ligden söz eder oldu. Neymiş efendim; Türkiye’yi demokraside üst lige çıkaracakmış. Bir kez siz 16 yıldır iktidardasınız. Bu süre içinde bırakalım hakkıyla burjuva demokrasisini, burjuva demokrasisinin kırıntılarını bile bırakmamış, ülkeyi doğrudan OHAL’le yöneterek faşist bir iktidar kurmuşsunuz ki demokrasiden söz ettiğiniz zaman gerçekten de gülünç duruma düşüyorsunuz. Haydi diyelim ki bir an saflığımıza geldi size inanacak gibi olduk; peki, Muharrem İnce Cumhurbaşkanı adayı olarak bölüp parçalayarak işini bitirmek istediğiniz Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni ziyaret etti, bu ziyarete olanak verdi diye anında fakülte dekanını nasıl oluyor da görevden alabiliyorsunuz? Sizin kastettiğini üst lig buysa ki budur, seçim bildirgenizde Türkiye’yi üst lige çıkarmaktan söz ediyor oluşunuzun anlamı ne? Hoş, zaten üst lige yani faşist diktatörlüğe çıkarmışsınız daha nereye çıkaracaksınız?

Siz daha doların tırmanışına çare bulamazken kalkmış neler vaat ediyorsunuz neler. Ek göstergeler mi dersiniz, Antartika’da bilimsel çalışmalar yapmak üzere üs kurmak mı dersiniz, Cem evlerine hukuki statü kazandırmak mı dersiniz, ekonomide ne başarılar elde etmişseniz; ekonomik başarıların artarak devam edeceği mi dersiniz, demokrasiyi, özgürlükleri AKP’nin genişlettiğini daha da genişleteceğini söylemek mi dersiniz, ülkenin dört bir yanında çevre deyince aklınıza rant ve vurgun gelmiş ve de bu politikayı baskı ve emniyet güçleriyle ortalığı gaza boğarak halletmişsiniz ama yine de çevre duyarlılığından söz edecek kadar pişkinsiniz. Ya peki, bağımsız ve tarafsız yargıdan söz etmenize ne buyrulur?

HES’ler, ortalığı betona boğmak, olmadık yerlere maden ocakları açmak hüneriniz. Faiz almış başını gitmiş, Türk lirası eriyor, dolar ve Euro uçuşta, ekonomi batmış ama siz yine de bunları seçimlerden sonra düzelteceğiz diye seçim bildirgesiyle halkın karşısına çıkıyorsunuz. Demokrasiden söz ediyorsunuz ama gerçek dışı bazı savların arkasına sığınmış ülkeyi tek başınıza OHAL ve KHK’larla yönetiyorsunuz Gazeteciler, akademisyenler içerde. Selahattin Demirtaş, meydanlarda cumhurbaşkanı adayı olarak sizinle yarışma hakkına sahip ama bir türlü özgür bırakılmıyor.

Bizler gerçekten sizden çok sıkıldık. Bir de kimsenin yaşam tarzına karışmayacağız demiyor musunuz tam bir ibretlik hani. Daha nasıl karışacaksınız yaşam tarzımıza? Her evin kapısına bir polis mi dikeceksiniz? Kim evinin içinde ne yapıyor, ne yiyor ne içiyor ne konuşuyor diye kafamızın içine alet mi yerleştireceksiniz? Hak yok, hukuk yok, özgürlük yok ama her sokak başında yürüyen yurttaşları çevirip kimlik kontrolü yapan polisler var. Adalet yok ama adalet adına ona buna cart curt çeken zabıtalaşmış yargı mensupları var.

16 yıldır yaptıklarınız ve geldiğiniz nokta bütün çıplaklığı ile hem de bu kadar güçlü bir iktidarken ülkeyi çöküş aşamasına kendi ellerinizle getirmişken nasıl olacakta vaat üstüne vaatte bulunarak bu halkı inandıracaksınız? Tarımı bitirmişsiniz, ortada sanayi diye bir şey kalmamış, sadece dışarıdan dışalım yapan bir ülke konumuna ülkeyi getirmişken şimdiye kadar ne yaptınız da işler iyiye gitmedi de bundan sonra bir kez daha iktidar olursanız neyi nasıl düzelteceksiniz?

Sizin gidişiniz belli Sayın Erdoğan. Sarayınızda, bir yere giderken, miting ve toplantılarda sizi binlerce polis koruyor. Bütün bu tedbirler yetmemiş gibi sarayın yani sizin emrinizde niçin KHK ile bir özel harekât birimi kurma çabası içindesiniz? Ne yapmak istiyorsunuz, amaçladığınız şey nedir acaba? Ülkeyi bu kadar gerip iktidardan düşürülseniz bile gitmeyeceğiniz izlenimi bırakan tutum ve davranışlarınızla bu ülkenin halkına neyi anlatmaya çalışıyorsunuz? Sahi, 24 Haziran tarihinde sandıkta yenilgiye uğrarsanız gitmeyecek misiniz? Eğer böyle düşünüyorsanız bunu nasıl yapmayı planladınız nasıl uygulamaya koyacaksınız?

Ülkemizin değerli yurttaşları; bilmem kaç yüz sayfalık AKP ve saray iktidarının seçim bildirgesi gerçekte bir tükenmişlik bildirgesidir. 16 yıldır tek başına iktidar olmuş bir iktidardan söz ediyoruz. Şimdiye kadar yapmamış, üstelik elde patlamayan hiçbir şey kalmamışken yaparsaymış yine AKP yaparmış.

Türkiye uçacakmış.

Türkiye için şahlanış vaktiymiş.

Tam 146 projeleri varmış.

Sevsinler sizi emi?

Siz doları düşüremeyin, faizi önleyemeyin ama kalkın Kanal İstanbul için hafriyat sözü verin. İşte görünüşünüz, işte iktidardan gidişinize bir ay gibi elinizde kısa bir süre. Palavraya devam, halkı tehdide devam, özgürlükleri, adaleti, hakkı, hukuku yok etmeye devam…

Çünkü gelecekte halkın ensesinde boza pişirmeniz için size zaman yok.

Bu iş bitmiştir.

T A M A M !