turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


KURT İŞARETİ YAPMAK

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

07ŞUBAT 2018

Dün mecliste grubu bulunan partilerin grup toplantıları vardı.

MHP Grup toplantısında Bahçeli yine döktürdü de döktürdü. Ortada MHP diye bir parti kalmamıştı ama o yine de varmış gibi yandaşlarına sesleniyor, akıl almaz sözleri de arka arkaya sıralıyordu. Hangi sözünü ele alsak ülke yararına küçücük bir katkısı yoktu ama yıkıcılığa gelince diyebiliriz ki ferman sözlerdi doğrusu.

Afrin’de savaşan askerlerden bazıları kurt işareti yapmışlar, bunu eleştirenler varmış. Bahçeli de kocamış kurt olarak sesi de boğuk boğuk çıkıyordu ama yine de konuştukları insanın tüylerini diken diken eden cinstendi. Neymiş efendim kurt işareti yapan askerler nasıl eleştirilirmiş? Onlar yürekli birer kahramanmış, falan, filan, fasa, fiso…

Kamu alanında görev yapanlar diyelim ki her biri görevlerini yaparlarken işaretlerini de çakmayı ihmal etmiyorlar, ne düşünürsünüz? AKP’liler Rabia işareti, MHP’ler kurt işareti yaparak bir devlet dairesinde sizi karşılasalar işinizin hiç hakkaniyetle yapılabileceğine inanır mısınız? Haydi, yapılamaz ya yapılsın diyelim onlara karşı tavırsız kalır bu davranışları sinenize mi çekersiniz? Çekmediniz diyelim, (ben kendi adıma çekmem de katlanamam da) ne olur ortalık? İşler yürür mü, böylesi bir sağlıksız ortamda, ülkenin hali nice olur düşünebiliyor musunuz?

Bahçeli’nin sözünü ettiği alan herhangi bir devlet dairesi de değil, Türk Silahlı Kuvvetleri. Üstelik de sıcak çarpışmanın yaşandığı bir dönemde yapılıyor. Böylesi zor bir zamanda can pazarının yaşandığı bir yerde bu işareti antipati ile karşılayanlar da kendi düşüncelerini yansıtan işaretler yapsalar sonra da salt bu yüzden olmadık şeyler yaşansa bu olumsuzlukların hesabı Bahçeli’den mi sorulacak? Kendisi mecliste orada olanların psikolojisini anlamaktan oldukça uzak, yarı düş aleminde gezen bir kişinin deli saçmaları olarak gördüğümüz bu tutumunu olumlamak hiç olası mı?

Bu kafa ile polis ve asker organize edilir ve de bu anlayış iktidarın yedek lastiği tarafından dile getirilirse ülkenin içerde ve dışarda güvenliği, ne hale düşer hiç mi düşünülmez? Eğer böylesine aklı seyahate çıkmış kişilerin devlet adamlığı dikkate alınır ve de uygulamaya konulursa asıl o zaman yaşar ülke beka sorununu.

İnsanın inanası gelmiyor. Bu nasıl akıldan yoksun bir konuşmadır? Gerekirse kendisi de gidecekmiş Afrin’e. Peşinden de yüz binlerce kurtu götürecekmiş. Bu mudur yurttaşlık görevlerini anlamak? Böyle gazla mı insanlar şişirilip şişirilip birbirlerine düşman edilir? Hem bu ülkenin yasası falan yok mudur ki kim ülke savunmasına hangi koşullarda nasıl katılır bilinmeze gelinir de şapşik sözler edilip ülkenin içi karıştırılır?

Anlaşıldı, geçmişi çok özlemiş olmalı Bahçeli. Kendisi işin neresindedir bilinmez ama partisinin pek çok kademesinde ABD’nin yönetip yönlendirdiği Gladyo’nun içinde MHP’nin sayılamayacak kadar çok üyesi vardı. İçerdeki çatışmanın aleti olurken de akıllarınca bunlar komünistlere karşı sözde Türklüğün koruyucularıydılar. Ama ne demişler gerçekler direngendir, erinde geçinde ortaya çıkar ak kara neymiş belli olur.

Hem bu şekilde konuşacağınıza bütün bunlara sebep olan ABD’ye deyin ne diyeceğiniz varsa. Hem Suriye’deki teröristleri kimlerin silahlandırdığını bilmiyor da olamazsınız. AKP iktidarının gözlerinin önünde oldu bütün bunlar. Ve hatta silahların çoğu da AKP iktidarı tarafından verildi bazı örgütlere. 5 ile 7 bin tır silahın gittiği kimse için sır değilken, bu silahların çoğu da İncirlik Üssü’nden gönderilir, ABD uçakları İncirlik Üssü’nden kalkıp her yere ölümcül bombalar atarken önce Afrin’e değil de İncirlik Üssü’ne yürüseniz olmaz mı da kabadayılık taslamaya yönelik açıklamalar yapıp duruyorsunuz?

Aslında sizin gibiler var oldukça bu ülkeye düşmana ne hacet? Günü kurtarmak, milliyetçi dalga ile oy devşirip iktidarın nimetlerinden yararlanmak için sallıyorsunuz da sallıyorsunuz. Türk Tabibler Birliği ile ilgili ettiğiniz lafın ipe sapa gelir yanı var mı? Ya peki, Türkiye Barolar Birliği ile ilgili neler buyuruyorsunuz? Recep Tayyip Erdoğan ne söylüyorsa siz de arkasından tapanlayıp geliyorsunuz. Türk sözcüğü kaldırılmalıymış da, ya yasalar değiştirilmeli ya da kapılarına kilit vurulmalıymış da konuşup duruyorsunuz. Yetmiyor bu örgütleri üstüne üstlük bir de PKK’lı olarak niteliyor aymazlık üstüne aymazlığın imzasını atıyorsunuz.

Yazıyı bitirirken söylüyorum; sizin bu bakış açınız var ya; eğer sürerse emin olun Türkiye’yi de tıpkı Ortadoğu ülkelerinin bazılarında yaşananlar bekliyor demektir. Oturup bu kadarını bile analiz edecek bir akıl tutulması içindeyseniz size daha ne söylenebilir ki?