turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


BU NE AKIL?

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

04 NİSAN 2015

Recep Tayyip Erdoğan'ın her gün yeni bir incisine tanık oluyoruz. Her ne hikmetse bir türlü Berkin Elvan üzerinden tartışmayı bırakmıyor. Bu kez de diyor ki, "Berkin Elvan'ın ekmek almaya gittiğini ispatlayın." Diyelim ki Berkin Elvan ekmek almaya gitmiyordu da protestoya katılmıştı ne olacak peki? Onun protestoya katılmış olması kafasına bir gaz kapsülü çakılarak katledilmesini haklı mı çıkarıyor? Böyle bir kafaya cumhurbaşkanı koltuğunda oturan kişi sahip olursa neler olabileceğini varın siz hesap edin. Ve zaten önceki gün önüne getirilen ve anında imzalayıp geçtiği İç Güvenlik Yasası da vur geç, ne hesap ne kitap sözkonusu analmına geliyor ki, Berkin Elvan'ı hâlâ Recep Tayyip Erdoğan'ın diline doluyor olmasına şaşırmamak gerek. Bir kez zihniyet bu olunca ne hak ne hukuk ne de adalet gözetilmeyecektir. Bu nedenle de söz nereye giderse gitsin, toplum katında hangi tehlikeli tırmanışlara yol açarsa açsın önemsenmeyecektir bile.

Berkin Elvan için ekmek almaya gittiğinin kanıtı nasıl getirilebilir ki? Ülkemizde ekmek almaya gitmek belge ile oluyor da yoksa bizim mi haberimiz yok. Ekmek almaya giderken kim ya da hangi merciden izin almak gerekiyor acaba?

İşte böyle değerli kardeşler, ekmek almaya gitmek işi belgelenemez ama Recep Tayyip Erdoğan'ın türbanlı bacısını 100 kadar kafası bandanalı, üstü çıplak kişinin tekmelemesi, üzerine çiş etmesi kesinlikle belgelenir. Çünkü orada bütün hareketlerin çekimini yapan kameralar var. Cumaya kadar kanıtları getireceğiz diyen Recep Tayyip Erdoğan değil miydi? Nasıl oldu da bugüne kadar bir tek kanıtı kendisi elinde bulundurduğu onca olanağa karşı niçin getirip yargıya sunulmasını sağlayamamıştır? Bir de camide içki içilmesi olayı var. Cami imamı onca baskıya, sürülmeye karşın kalkmış "Ben inanan adamım içki içildiğine tanık olmadım. Yalan söyleyemem" demiştir. Bu da fiyasko çıktığı halde Recep Tayyip Erdoğan hangi yüzle Berkin Elvan'ın ekmek almaya gittiğinin belgesini istemektedir?

Doğru, ışıklar söner ve apar topar mecliste Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal'in TÜRGEV'ine ve bir başka dinci vakfa üniversite kurma yasası çıkarılırsa oturup bir değil milyon kez düşünmek gerekir. Öyle ya memleketimizde sayısına bereket onca İmam Hatip Okulu var, Bilal Erdoğan'ında imam hatip okulundan ileri gitmeyecek üniversite kurmasına izin çıkmış çıkmamış ne yazar ki? Keyfiliğin daniskası yapılıp sonra da pişkinliği kimseye bırakmayanlara söz söylemenin bile anlamı kalmamışken, yine de yazıp çizerek ne tür haksızlıklar olmuş, bu haksızlıklara nasıl karşı çıkılır çırpınıp durmaktayız. Recep Tayyip Erdoğan yerine göre ağzından milli irade sözcüğünü hiç düşürmez. Bu sözü Recep Tayyip Erdoğan'ın inanarak söylediğini mi düşünüyorsunuz siz? Gerçekte kendisinin düşüncesini destekleyen bir sonuç ortadaysa milli iradedir, yok değilse ne millisi keyfi iradedir. İstanbul Üniversitesi rektorlük oylamasında en yakın rakibini 300 oyla geride bırakan Prof. Dr. Raşit Tükel değil de Recep Tayyip Erdoğan tarafından Prof. Dr. Mahmut Ak atanmıştır.

Atanan rektörlerin isimleri

-Uludağ Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Yusuf ULCAY’ı,

-Galatasaray Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Eyüp Ertuğrul KARSAK’ı,

-Harran Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Ramazan TAŞALTIN’ı,

-İstanbul Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mahmut AK’ı,

-Tunceli Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Ubeyde İPEK’i,

-Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörlüğüne yeniden Prof. Dr. Peyami BATTAL’ı, atamışlardır.”

Yazımı bitirirken sormadan edemiyorum.

Bütün bunlar hangi akla hizmettir? Bu ne akıl böyel haritası pusulası şaşmış?

İşte böyle değerli yurttaşlar, hukuk yok, adalet yok, eşitlik hak getire. Özgürlükler budanmış. İnsanlar keyfi olarak gözaltına alınabiliyor. Ters kelepçelenip bir gün boyu öylece bekletilebiliyor. Polis rahatlıkla ateş ederek öğrencileri yaralayabiliyor. İç Güvenlik Yasası ile birlikte daha neler yaşayacağız hepimiz göreceğiz. Bundan böyle süper kaymakamların üstsüper valilerin nelere imza atacaklarına tanık olacağız ki bu kötü gidişe ancak 7 Haziran seçimlerinde dur denilebilir.

Sandıkta CHP birinci parti olur, AKP yıkılır gider artık İç Güvenlk Yasası da çıkaranlara uygulanır ne dersiniz?


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA