turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


DÜZENBAZA KEPÇEYNEN EMEKLİYE KAŞIĞIN SAPIYNAN

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

27 MART 2015

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu iktidara gelirse noterden emeklilere iki maaş ikramiye vereceğine dair bir belge hazırlattı ve bu belgeyi de Gurp toplantısında göstererek emeklilere bayram nedeniyle iki maaş vereceğini ilan etti.

Kılıçdaroğlu'nun bu tutumu karşısında ilk tepkiyi veren Başbakan Ahmet Davutoğlu oldu ve "kimin parasını kime veriyorsun" diyerek sert bir karşılık verdi. Kılıçdaroğlu kimin parasını kime verir bilemem ama sizler bugüne kadar kimin parasını kime verdiniz çok iyi biliyorum. Bunlara birkaç örnek vermek isterim. Bir kez, sizler 13 yıldır ihale vurgunları yoluyla yandaş türeme zenginlerinize milyarları peşkeş çektiniz. Sizin iktidarınız zamanında örtülü ödenekten harcanan paralar katlanarak arttı ve ülke yararına ne yapıldı belirsiz. Tersine örtülü ödenekten terörist grupları arkaladığınız bile yazıldı, çizildi, konuşuldu. Rüşvet suçlamaları arşı alaya çıkıp bakanınızın kolunda saat olarak parladı. Yurttaşlık verdiğiniz karapara aklayıcılarıyla al takke ver külah kasalara paralar doldurdunuz. Rant yoluyla hem devlet soyuldu hem de yurttaşlarımız. Hatırı sayılır kendi adamlarınızın yakınlarına vakıflar kurdurup yine halkın malını utanıp sıkılmadan bir kalemde veriverdiniz. Havuz medyası oluşturup halkın anasını bellemekten söz eden haramzadelere koltuk üstüne koltuk çıkarak onların palazlanmalarını sağladınız. Kıyıları talan edip, villalar yaptırttınız.

Her biriniz iktidar dışındayken beş paraya metelik atarken bakan çocuklarınızın evinde milyon dolarlar, para sayma makineleri çıktı. Bankacınızın evine polis baskın yaptığında ayakkabı kutuları tıka basa para doluydu. Herbiriniz devlette koltuklar kaptınız Karun kesilip yedikçe semirdiniz, semirdikçe şiştiniz. Halkın paralarını peşkeş çekmek için hikaye danışmanlıklar uydurup onlara ömürlerinde görmediği kadar çok maaşlar verdiniz. Ülke varlıklarını satarken cömerttiniz, oradan aldığınız paralarla eliniz yeni yeni yatırım yapmaya hiç gitmedi, o paralar buharlaşıp gitti. Yabancı şirketlerle öyle ilişkiler kurdunuz ki, onların mallarını Türkiye'ye getirtip Türkiye'de sanayiyi de, tarımı da yok ettiniz.
Demek emekliye para yok öyle mi?

Peki, emekliye para bulamayanlar nasıl olmaktadır da Recep Tayyip Erdoğan'ın 1150 odalı lüks Kaç/ak Sarayı'na 1,5 milyar lirayı bulabiliyor? Üstelik de ülkenin itibarı diye halkın karşısına birileri geçtiğinde ülke insanları yiyecek ekmeğe muhtaçken bunlar yapılabiliyor? Bu şaşa az geliyor, Recep Tayyip Erdoğan'a 750 milyon liraya 250 odalı bir lüks saray yavrusu neden yapılıyor? 480 milyon saltanat uçağına ne buyuruyorsunuz? 180 milyon liraya alınan 3 adet lüks helikopterin parası nereden geliyor? Recep Tayyip Erdoğan 1 milyon 157 bin liraya alınan mercedese binerken hiç havuzun suyunun nereden geldiğini sormak aklınıza düştü mü? Recep Tayyip Erdoğan ve iktidarın 60 bin lira aylıkla çalıştırılan danışmanlarına bir diyeceğiniz var mı? Hani Recep Tayyip Erdoğan bütün Türkiye'yi dinleyecek ya bu nedenle 23 milyon liraya 33 adet yayın aracını satın alırken sizler bu paraları, Nasrettin Hoca'nın hesabı dikene takılan koyun yünlerini toplayıp satarak mı buldunuz?

Neymiş efendim, Kılıçdaroğlu kimin parasını kime veriyormuş?

Bir düşünün, sizin iktidarınızın saltanatı için bunca para bulunurken aklınıza ne kimin parasını kime vermek geliyor ne de bu paraları nereden ve nasıl bulduğunuz. Ancak açlığa ve yoksulluğa mahkum ettiğiniz emekliye gelince arlanıp sıkılmadan ortaya atılıp kimin parasını kime veriyorsunuz diye bağırmaya başlıyorsunuz.

Sizin iktidarınız bu halkın emeğini öyle bir sömürdü öyle bir sömürdü ki, bütün bunlar bile az geldi işçilerin emekçilerin canlarını aldınız. Hem de niçin? Sizi destekleyen patronlar daha çok para kazansınlar diye. İşte bu yüzden Türkiye'de maden ocaklarının hemen hiçbirinde yaşam odası yok. Bu ocakların hiçbiri doğru dürüst denetlenemiyor. Denetlenenler de kağıt üstünde denetleniyor. Kimi arızalar tespit edilse bile cezası ödeniyor haydi babam çalışmaya devam. İşte bu yüzden Soma'da 301 işçi canlarından oldu. İşte bu yüzden Ermenek'teki işçilerin tepesine 20 bin ton su toprak göçüğü ile birlikte iniverdi. İş kazalarında ölen işçilerin sayısından hiç haberiniz var mı?
Demek düzenbaza var, emekliye yok öyle mi?

Düzenbaz düzeniniz yıkılacak. Düzenbazlara akıtılan musluklar kesilip işçiye, emekçiye, tüm çalışanlara ve emekliye de para bulunacak. Çünkü para var…

Bitirirken Not:

Yemen'de bir süredir önemli değişiklikler gerçekleşiyor. Sünni kesim yenilgiye uğratıldı. Bunun üzerine bütün Amerikancı 10 Sünni ülke Suudi Arabistan önderliğinde toplandı. Bunların içinde Recep Tayyip Erdoğan'ın her fırsatta demediğini bırakmadığı Mısır Cumhurbaşkanı Sisi'de var. Suudi uçakları Yemen'i bombalıyor. Recep Tayyip Erdoğan bu ittifaka lojistik destek vereceklerini açıklayanların başında geliyor.

Yeni Osmanlıcılar ve Sünni Arap ülkeleri size Amerikancılık bir yakışıyor, bir yakışıyor Alimallah ne yakışıyor.


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA