turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


KRAL ÖLDÜ YAŞASIN KRAL

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

02 MART 2015

 Recep Tayyip Erdoğan Suudi Arabistan Kralı öldükten sonra yeni kralı kutlamak için Arabistan'a uçtu. Eş, dost akraba ve taallükatını ülkenin uçağı ile Mekke'ye taşıdı, yani sizin anlayacağınız ekmek elden su gölden hesabı nafile gezilerinden birisini daha gerçekleştirmiş oluyor. Bu yolculuk nedeniyle kendisine soru soran gazetecileri yanıtlıyor. En ilginç soru Sisi ile Mekke'de görüşüp görüşmeyeceği sorusu. Soru soran gazeteciye doğru şöyle eğri bir bakış fırlattıktan sonra "şaka yapıyorsunuz herhalde" diyor. Özetle anlatmak istiyor ki, yer yarılsa gök çatlasa yine de görüşmem demek istiyor. Tamam, görüşmeyebilir ama insan bir de başkaları kendisi için aynı şeyi söylerse ne duruma düşeceğini hiç hesap etmez mi?

Gördüğünüz gibi Sisi ile görüşmek söz konusu olunca Recep Tayyip Erdoğan demokrat mı kesiliyor, demokratlığa mı oynamaya çalışıyor anlaşılmaz ama diyelim ki anlatmak istediği budur Suudi Kralı için tebrik ziyaretini bu durumda nasıl açıklayabilir ki? Suudi Arabistan'da demokrasinin D'si bile yokken her türlü hak ve özgürlükler askıdayken, kadınlar insan yerine bile konulmazlarken, petrol zengini bir avuç insanın dışında hemen herkes yok ve yoksulluk çekerken acaba Recep Tayyip Erdoğan bu kral hevesini Türkiye kamuoyuna açıklayabilir mi? Elbette açıklaması olası değildir çünkü Recep Tayyip Erdoğan'ın bu yaklaşımının demokrasi ile özgürlüklerle, adaletle ilgisi olmayıp doğrudan dinsel hasletlerle ilgisi vardır. Bu ziyareti de çok anlamadık dorusu ama sanırız ziyaretin sebebi "Kral öldü, yaşasın kral" demek içindir.

Zaten gitmişken Recep Tayyip Erdoğan ve çevresindekiler ibadetlerini de kaçırmamış oldular. Suudilerden ve Türkiye'den oluşan küçük bir ordu denilebilecek bir koruma ordusu ile ihrama girip ibadetlerini sözümona yapmış oldular. Geçen cuma günü Başbakan Ahmet Davutoğlu'da Sultan Ahmet Camisi'nde koruma ordusu ile cuma namazını kıldı da bu durumu bir Twittle eleştiren turgay Oğur gözaltına alınmaktan cami cemaatinin tepkisiyle zor kurtuldu. Yani sizin anlayacağınız bunlar ibadeti de gösterişten ibaret inançlarını dışa vuruşları da.

Ha bir de Recep Tayyip Erdoğan'ın faizlerin düşürülmesiyle ilgili Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı'ya yönelik sürekli eleştirileri söz konusu. Muhterem her konuştukça TL eridi dolar aldı başını gitti. Bu konuşmalar nedeniyle ki, şirketlerin döviz borcu 81,875 milyar arttı. Bir başka deyişle Kaç/ak Saray'a harcanan paranın 60 katından fazla bir böylece uçup gitmiş oldu. Merkez Bankası Başkanı kendisinden randevu istemişmiş de o da çağırıp kendisiyle görüşecekmiş. Öyle bir taz ki, sanki karşısında mektep çocuğu var da haşmetmeab hazretleri de onu bir güzel azarlayıp yola getirecek. Hani ne diyelim Recep Tayyip Erdoğan'ın sözleri aslına bakarsanız bal olsa yenmez ya insanlar nasıl oluyorsa yine de katlanıyorlar.

Ayrıca şu çözüm süreci denilen konuda da hükümetle farklı şeyler düşünüyormuş görünümü veren Recep Tayyip Erdoğan'ın söyledikleri yok mu, işlerin ne denli karışık gittiğine de işaret ediyor aslında.

Uzatmayalım önümüzdeki günlerde çok şenlikli olacak çok.


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA