turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


YALLAH KATAR!

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

15 EYLÜL 2014

Recep Tayyip Erdoğan, Katar gibi yol eylediği bir ülkeyi bir kez daha niye yol eylemeye kalkar? Katar'daki üç kıçı kırık Emir'i görse ne olur görmese ne olur? Katar dediğiniz yer; bizim Ş. Koçhisar sınırları kadar bile toprağı olmayan bir yer değil mi? Hem olan toprağında da ABD'nin en büyük askeri üssü bulunmuyor mu? Buradan kalkan uçaklar nereyi bombalıyorlar dersiniz peki? Bölgede Suriye'ye karşı oluşturulmuş ülkelerin başını Türkiye ile birlikte çekmiyor muydu? Amerika Dışişleri Bakanı kalkıp Katar'a gittikten sonra niye gıkını bile çıkarmadan IŞİD'a karşı oluşturulan ortaklığın içinde küçücük bir karşı çıkış bile göstermeksizin yer aldı? Ya peki, Müslüman Kardeşler Örgütü liderlerinin ülkeyi terketmesi için neden yallahı çekiverdi? Katar'la birlikte IŞİD, El Kaide, El Nusra, Müslüman Kardeşler ve bilumum katil çeteleri destekleyen ülkelerin başında Katar gelmiyor muydu?

Kendisi de sicilli olan Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye'yi böyle bir bataklığın içine sürmesi ve de bu görevi bölgede Katar'la birlikte yürütmelerini neye yormak gerekiyor acaba? Katar, Küveyt, Bahreyn gibi çağ dışı mini devletçiklerle Türkiye niçin aynı karede gözüküp durmaktadır? Üstelik bu kareyi ikide birde yineleyip duran muhteremin amacını yeterince biliyor muyuz acaba? Sözün özü Katar'la Cumhurbaşkanı sıfatıyla Recep Tayyip Erdoğan neyi, niçin görüşecektir dersiniz?

Bize göre çember daralmıştır. Çemberin daralmasının Katar yöneticileri için bir şey ifade etmediği bellidir. Çünkü onlar attıkları her adımı Amerika'nın emri ve bilgisi dışında kesinlikle atamazlar. Dün tam tersi bir davranış içinde olan Katar bugün IŞİD'a yönelik operasyonlar için abdesti bozulacak değil ya, hemen Amerika'nın yanına geçivermiş, gerekli adımları da atarak ağababasının hükmünden çıkmayacağını çıkamayacağını bir güzel göstermiştir. Yani Irak'tan Libya'ya oradan Suriye'ye kadar masum insanların kanı eline bulaşmış bir Katar'dan ve de Recep Tayyip Erdoğan'dan söz ediyoruz. İşte şimdi bunlar sözümona bu konuyu da ele alıp konuşacaklarsa acaba iki söz söyleyecek yüzleri var mıdır da Recep Tayyip Erdoğan Yallah Katar yapıverdi? Hem Recep Tayyip Erdoğan, ülke parasını pulunu boşu boşuna harcama hakkını nereden almaktadır da hovardaca harcayıp durmaktadır?

Katar'a giderken Hava alanında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Recep Tayyip Erdoğan'ın terörün her çeşidine karşı olduğunu gazetelerin yazıp çizdiklerinin yalan yanlış şeylerle dolu olduğunu söylemesi size zerre kadar inandırıcı geldi mi? Siz hele bu sözleri söyleyene bakın bir. Suriye'deki bütün katil çetelerin arkasında kendi iktidarı yok muydu? Kendisi de AKP iktidarının başında değil miydi? Bu ülkenin insanlarının gözünün içine baka baka yalan söyleyebilir, kendisinin bu yalanına inanacak insanlarda bulabilir ülkemizde ama söylediği yalanları dünyaya nasıl yutturacaktır dersiniz?

Ortadoğu kan gölüne çevrilmiştir. Bu insanlık dışı katliamların bir numaralı suçlusu başta Amerika ve öteki emperyalist ülkelerse onlarla işbirliği içinde olan Recep Tayyip Erdoğan ve Katar'ın kıçı kırık Emir mi memir mi ne bozuntusuysa suçlusu değil midirler? Turgut Özal'la başlayan Ortadoğu'nun haramzadelerine Türkiye'nin topraklarının ve olanaklarının peşkeş çekilmesi Recep Tayyip Erdoğan iktidarı ile doruk noktasına çıkmıştır. Ülkeyi babalarının çiftliği sanan bu haramzade sürüleri öyle azmışlar öyle azmışlar ki, Küveyt konsolosluk görevlisi ve korumaları trafikte hem sıkıştırmışlar hem de Hava Kuvvetleri Komutanı'nın damadı olan subayımızı iyi bir dayaktan geçirmişlerdir. Bu haramzade sürülerini bu denli cesaretlendirenler kimlerdir hiç bilginiz var mı?

Ama normal, bir ülkenin değerleri bombok yapılırsa subayı da dayak yer, ordusundan bir tek Allahın kulu çıkıp da gık bile diyemez. Yani sizin anlayacağınız değerler kalmayan bir toplumun bütün kurumları da böyle çürütülür işte. Dayağı yer oturur sonra da birileri haktan hukuktan konunun hukuk çerçevesinde çözüleceğinden söz ederek işi bitiriverir. Yazmakla bitiremeyeceğimiz kadar çok olay vardır yazacak. Ancak biz kafamıza Recep Tayyip Erdoğan'ın Katar gezisini taktık bir kere. Değil de, diyelim ki, IŞİD konuşulacak, neler yapılması gerektiği konusunda düşün alışverişinde bulunulacak niye başka diplomatik yollar kullanılmıyor da Recep Tayyip Erdoğan atladığı gibi uçağa Katar'ı boylayıveriyor?

Sakatlık çok. Bir gün boyu evden para taşıtan yine de bitiremeyip 30 milyon Eurosona da villalar aldırtan bir anlayışın sorumluları yargıyı susturur ve yargı önünde hesap vermemek için her yola başvurursa kim inanır Recep Tayyip Erdoğan'ın para, pul, altın konuşmayıp da sözümona terör merör kunuşacağına. Hem geçmişte inip kalkan uçaklarda tespiti yapılan onca altınların yol güzergahı bu ülkeye çıkmıyor muydu?

Söyleyecek söz çok. Alışmak olası değil. Sonsuza kadar da muhtereme alışmayı aklımızın ucundan bile geçirmeyiz. İnşaatlardan sapır sapır işçiler dökülür ve ölürken bir avuç haramzadeye milyarlar kazandıran ve de kendisi de kazanan zihniyetle elbetteki her an karşı karşıya gelecek ve olup bitenlerin hesabını sormak için yılmadan, usanmadan mücadele edeceğiz.

Ne diyor büyük ozanımız Pir Sultan Abdal:

"DÖNEN DÖNSÜN BEN DÖNMEZEM YOLUMDAN"


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA