turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN LAFA BAKILMAZ

TURGUT KOÇAK (TSİP GENEL BAŞKANI)

30 AĞUSTOS 2014

Recep Tayyip Erdoğan iktidarı içeride ve dışarıda çuvallamış bir iktidardır. Bu iktidarın Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ise çuvallamanın da ötesinde iflas etmiş bir zihniyetin, insanlık düşmanı anlayışın temsilcisidir. Her iki zat da sanki öyle başarılı olmuşlar öyle başarılı olmuşlar ki, başarılarının ödülü olarak birini halk Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturtmuş diğerini ise Recep Tayyip Erdoğan ödüllendirip Başbakan koltuğuna oturtmuş. Küçük bir değerlendirim yaptığımızda neler görmekteyiz neler. Ahmet Davutoğlu gördüğü Osmanlı düşünün palavrası ile Türkiye Cumhuriyeti'ni bataklığa kakalayıp atmıştır. Sözün özü bu konuda birinci suçlu Recep tayyip Erdoğan'sa ikincisi de kesinlikle Ahmet Davutoğludur.

Bu iki zatın karneleri kırık bile değildir. İbreleri eksilerde neredeyse rakamla bile ölçülemeyecek denli diplerdedir. Bunlar Libya gibi bir ülkenin paramparça edilip istikrarsızlaşmasında rol sahibidirler. Bunların sayesinde Libya'da onca iş olanakları yatmış, milyarlarca alacak alınamayacağı gibi buralarda Türkiye iş çevrelerinin aldığı ihalelerde sıfırlanmıştır. Libya'da emperyalistlerle birlikte davranıp Kaddafi'nin linç edilmesine kadar varan işin insani yanı ise aradan çağlar geçse de unutulmayacak boyutlardadır. Libya'daki dinci çevrelerin desteklenmesi ve onlara çantalar dolusu dolarların gönderilmesi ise hazin olmanın da ötesinde utanç vericidir.

Yini AKP iktidarı döneminde IrakIn paramparça edilmesi ve ABD emperyalistlerinin Irak'ta işlenen cinayetlerine ortaklık edilmesi ve her fırsatta ABD emperyalistlerinin akıl almaz bir şekilde desteklenmesi ise utancın da ötesinde tam bir hainlik ölçüsündedir. AKP iktidarı Irak'ta yaşanan bugünkü felaketlerin habercisi ne kadar suç varsa işlemiş bir iktidar olarak tamı tamına 12 yıldır karşımızdan duran bir iktidardır. Aynı iktidar Yemen'e Türkiye menşeyli gemiler dolusu silah göndermiş, bu silahlarla Yemen uzun süren iç çatışmalar yaşayan bir ülke olmuştur. Yine bu iktidarın Nijerya'daki şeriat özlemi içinde olan terör odaklarıyla da ilgili olduğu zaman zaman dile getirilmiştir.

Suriye'ye gelince; Suriye'deki yaşanan trajedi çok daha içler acısıdır. Recep Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu ikilisinin eliyle Suriye'de tam anlamıyla bir iç savaş örgütlenmiştir. Dünyanın her tarafından gelen teröristler bizzat AKP iktidarı eliyle Türkiye üzerinden Suriye'ye sokulmuş, onlara her anlamda destek verilerek binlerce çocuk, kadın ve erkelerin başı koparılmıştır. Bu insanlık dışı olaylar adeta film izlenir gibi izlenmiş, olayların daha da yaygınlaşması için AKP iktidarı tarafından neredeyse her şey yapılmıştır. El Nusra, El Kaide, Müslüman Kardeşler ve IŞİD olarak ortaya çıkan bu terör yuvalarının serpilip gelişmesinde Recep Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu'nun payları büyüktür.

İşte o örgütlerden IŞİD bugün bölgede mezalim yapıyorsa bu mezalimin suçlusu bilinmelidir ki AKP iktidarının ta kendisidir. IŞİD nedeniyle Irak'ta ülkenin kadim halkları akıl almaz katliamlar yaşamışlardır. Türkmenler, Ezidiler, Hıristiyanlar, Süryaniler, Kürtler Sünni olmayan Araplar son birkaç aydır öyle şeyler yaşamışlardı ki, bu durumu değerlendirmesi gereken AKP iktidarı tam tersini yapmış, IŞİD'ı doğuran nedenler var denilerek IŞİD'a bizzat Ahmet Davutoğlu tarafından sahip çıkılmıştır. Dün TIR'lar dolusu malzeme bu terör örgütlerine gönderilirken çekilen operasyon sonucu gerçekler açığa çıkmış, bu TIR'lardaki malzemenin insani olmadığı silah olduğu ve bu silahlarında terör örgütlerine götürüldüğü bütün çıplaklığı ile anlaşılmıştır. Bu konu ile ilgili olarak zaman zaman konuşan Ahmet Davutoğlu bu malzelerin Türkmenlere yardım amaçlı olduğunu söylediyse de oradaki Türkmenler tarafından bizzat yalanlanarak gerçekler bir kez daha bu ikilinin yüzüne tokat gibi çarpılmıştır.

Şimdi gelelim Irak'taki Türkmenlere. Irak'taki Türkmenler her fırsatta IŞİD tarafından tehdit edilmiş, bu kısa süre içinde ağır zulümlere uğramışlardır. Dün akşam Halk TV'de Eren Erdem'in 'Ezber Bozanlar programında milletvekili de olan Türkmen Lideri gerçekleri bir bir Recep Tayyip ERdoğan ve Ahmet Davutoğlu'nun yüzüne yüzüne haykırmış ve demiştir ki, "Türkmen kadınları ve kızları pazarda satılmaktadır. Biz Türkmeniz bize niye sahip çıkılmamıştır? Sizin namus anlayışınız bu mudur? Başkaları IŞİD'ı durdurmak için uçaklar kaldırıp IŞİD'a bombalar yağdırır, mazlumlara yiyecek atarken siz neden bunların hiçbirisini yapmadınız?" Aynı Türkmen lider ve bir başka Din alimi öyle şeyler söyledi ki, salt bu yüzden bile Rcep Tayyip Erdoğan Çankaya'ya çıkmamalı, suç ortağo Ahmet Davutoğlu'nu başbakan olarak atayamamalıydı. Bu durumda demek ki, Recep Tayyip Erdoğan'ın başarısızlığı ödüllendirilip Cumhurbaşkanı seçilmiş, Ahmet Davutoğlu ise Başbakan olmuşlardır.

Madem gerçekler budur bizim boynumuzun borcu da onları bulundukları yerden indirmektir.

Evet, kimse ama kimse kötülüğü ve beceriksizliği ödüllendiremez.

Kimse Türkmenlerin, Ezidilerin, Süryanilerin, Şii Arapların, Kürtlerin çektiği acıya seyirce kalamaz hele TÜrkiye hiç kalamaz.

Bu yüzden de işe AKP iktidarından ve bu iktidarın iki temsilcisi olan Recep Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu'ndan başlanılmalıdır.


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA